Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO na spotkaniu ze studentami z organizacji AIESEC

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

Bardzo często spotykamy się ze stwierdzeniem, że warto uczyć się języków obcych. Czy naprawdę tak jest? – Oczywiście. Odgrywają one ogromną rolę w życiu codziennym i zawodowym człowieka. Ich znajomość ułatwia znalezienie zatrudnienia, podróżowanie, zawieranie nowych znajomości, integrację z innymi narodami i poznawanie ich kultury.

12 września 2017 roku uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu wybrali się do Zespołu Szkół w Raciążu, by spotkać się ze studentami z organizacji AIESEC, jednej z największych międzynarodowych organizacji studenckich interesujących się problemami otaczającego świata, przywództwem oraz zarządzaniem. Wyjeżdżając na wolontariat oraz praktyki zagraniczne rozwijają oni swoje umiejętności, zainteresowania, zdobywają nową wiedzę oraz doświadczenie w ponad 120 krajach świata poznając jednocześnie nowych ludzi.

 

Mariam z Gruzji, Mody z Omanu oraz Rio z Indonezji przyjechali do Polski, żeby przybliżyć uczniom historię i kulturę swoich krajów i zmotywować ich do nauki języka angielskiego, którego używali do komunikowania się z nimi i nauczycielami. Młodzież uczyła się charakterystycznych słów i zwrotów. oraz powtarzała alfabet. Mariam zwróciła uwagę na trwałe cele ONZ oraz ich znaczenie dla uczynienia świata lepszym. Podkreśliła również wartość języków obcych i znaczenie mówienia.

 

Zagraniczni goście z pasją opowiadali o swoich krajach zwracając uwagę na ich położenie geograficzne, historię, muzykę, tradycje, religię, język. Pokazywali ważne miejsca, budowle, znane osoby oraz charakterystyczne potrawy i tańce. Podczas spotkania panowała miła atmosfera. Był to także czas na wspólne zdjęcia. Licealiści cieszyli się z możliwości poszerzenia horyzontów oraz poznania odległych części świata.

Uczennice  Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu tak wspominają swój udział w tym wydarzeniu:

Weronika Cybulska – klasa II

Prezentacje, które obejrzałam były bardzo ciekawe i wciągające. Z ogromną przyjemnością słuchałam występujących osób. Bardzo spodobał mi się alfabet Mariam. Uważam, że to miła i sympatyczna osoba, zawsze uśmiechnięta. Chciałabym częściej brać udział w takich spotkaniach, gdyż lubię poznawać kulturę i tradycje innych narodów. Widziałam, że wszyscy byli bardzo zainteresowani przedstawianymi treściami.

Paula Domańska – klasa II

Sądzę, że była to dobra lekcja zarówno językowa jak i kulturalna. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o innych krajach i o ludziach stamtąd pochodzących. Jednocześnie osłuchaliśmy się z językiem angielskim, co było dla nas, uczniów przydatne. Uważam, że takie spotkania poszerzają nasz światopogląd i wiedzę oraz są źródłem ciekawych doświadczeń.

Agata Zglinicka – klasa II

Do Zespołu Szkól w Raciążu przyjechali przedstawiciele trzech narodowości. Każdy z nich miał przygotowaną prezentację - informacje w pigułce na temat swojej ojczyzny. Pierwszy był Mody pochodzący z Omanu. Opowiedział nam o kulturze, religii, zwyczajach, potrawach charakterystycznych dla swojego kraju, a także nauczył nas alfabetu. Następny był Rio. Opowiedział nam o Indonezji, bo właśnie tam się urodził, wychował i tam teraz mieszka. Na koniec zaprezentował on swoje umiejętności wokalne. Ostatnia wystąpiła Gruzinka o imieniu Mariam, która przedstawiła w formie video najważniejsze informacje na temat gruzińskiego społeczeństwa, zabytków i alfabetu. Każdy kto chciał mógł do niej podejść i poprosić, by na karteczce napisała coś w swoim języku. To była bardzo ciekawa i interesująca lekcja angielskiego. Chętnie bym posłuchała więcej takich wykładów.

 

Anastazja Bakhmatovich – klasa II

Było świetnie. Wszystkie prezentacje były bardzo ciekawe. Informacje podawane były w języku angielskim i tłumaczone przez nauczycielki języka angielskiego na język polski. Był to ogromny plus, gdyż mogliśmy lepiej zrozumieć o czym była mowa. Bardzo spodobał mi się występ Rio z Indonezji, który rapował. Każdy z zagranicznych gości przedstawił ciekawostki o swoim kraju – rodzaj muzyki, stroje, słowa, alfabet itp. Wszyscy w niezwykle interesujący sposób zaprezentowali własną kulturę. Uczniowie mogli zadawać pytania. Było ciekawie, fajnie i przyjemnie.

 

Koordynatorem projektu była nauczycielka języka angielskiego, pani Anna Wichowska – Szcześniewska

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

slowacja015.jpg

Copyright © 2019 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.