Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Wyjazd szkoleniowy słuchaczy Turystyki Wiejskiej do Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poświętnym

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

17 września 2017 roku słuchacze Publicznej Szkoły Policealnej STO w Raciążu z kierunku Technik Turystyki Wiejskiej (I i II rok) wybrali się wraz z opiekunami: Hanną Szałkowską i Martą Samoraj do Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poświętnym.

            Celem wyjazdu szkoleniowego był udział w XII Jesiennym Jarmarku „Od pola do stołu” - plenerowej imprezie promującej dziedzictwo kulturowe mazowieckiej wsi, różne formy przedsiębiorczości wiejskiej, twórczości ludowej oraz zdrowej, ekologicznej żywności. Dla miłośników ogródków i ogrodów przydomowych zorganizowano kiermasz kwiatów, krzewów i starych odmian drzew owocowych.

 

            Po uroczystym otwarciu jarmarku słuchacze Publicznej Szkoły Policealnej w Raciążu uczestniczyli w seminariach w czasie których poruszano wiele interesujących zagadnień dotyczących produktów regionalnych i tradycyjnych, uruchamiania i prowadzenia działalności w zakresie rolniczego handlu detalicznego, krajowych systemów jakości żywności, znakowania produktów w Unii Europejskiej, wytwarzania i sprzedaży żywności w rolniczym handlu detalicznym oraz etykietowania wybranych grup towarowych żywności. Słuchaczy zapoznano z wymaganiami weterynaryjnymi w zakresie produkcji i sprzedaży żywności pochodzenia zwierzęcego oraz sanitarnymi przy produkcji i sprzedaży żywności pochodzenia roślinnego. Uczestnicy seminarium dowiedzieli się także, jak właściwie wypełnić wniosek o wpis na Listę Produktów Tradycyjnych. Mogli również wziąć udział w degustacji połączonej z prezentacją produktów i potraw tradycyjnych.

Dla wielbicieli lokalnego folkloru zorganizowano VIII Przegląd Ludowych Zespołów Artystycznych, a osoby zainteresowane Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 mieli możliwość zasięgnięcia potrzebnych informacji na stoisku Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Słuchacze chętnie brali udział w kiermaszach żywności tradycyjnej i ekologicznej, twórczości ludowej, rękodzieła oraz kwiatów, krzewów i drzewek. Udział w XII Jesiennym Jarmarku „od pola do stołu” był dla nich  niezapomnianym przeżyciem, okazją do wymiany poglądów i nawiązywania nowych kontaktów. Zdobytą wiedzę z pewnością wykorzystają na zajęciach, na egzaminie potwierdzającym kwalifikacje zawodowe, a także w przyszłej pracy.

 

Wyjazd na jarmark zorganizowany został w ramach realizacji podstawy programowej z inicjatywy dyrektora szkoły, pana Andrzeja Nizielskiego. 

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

studniowka2012_111.jpg

Copyright © 2019 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.