Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Uczniowie i pracownicy Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu na Zielonej Szkole

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

 

 

            W dniach 5-9 czerwca 2017 roku uczniowie z pierwszej i drugiej klasy Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu wraz z opiekunami: panem Damianem Szcześniewskim, panem Damianem Wierzchowskim i panią Urszulą Skierkowską wyjechali na Zieloną Szkołę.

W poniedziałkowy poranek, 5 czerwca 2017 roku punktualnie o godzinie 8.30 wszyscy wyruszyli w kilkugodzinną podróż, by dotrzeć do miejscowości Okoniny Nadjeziorne położonej w Borach Tucholskich. Ośrodek Wczasowy ,,Cztery Korty" w którym się zatrzymali był doskonałym miejscem do spędzenia wolnego czasu i relaksu na świeżym powietrzu. Do dyspozycji gości był sklepik przemysłowy i kawiarnia. W pobliżu obiektu znajdowała się także plaża, kąpielisko oraz wypożyczalnia sprzętu sportowego i turystycznego. Uczestnicy wyjazdu mogli również korzystać z kompleksu boisk sportowych, boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni ze sztucznej trawy, kortów tenisowych, boiska do siatkówki i piłki nożnej.

 

Po dotarciu na miejsce, zakwaterowaniu w ośrodku i rozpakowaniu bagaży na wędrowców czekał smaczny obiad. Był to jednak dopiero początek atrakcji tego popołudnia. Po zregenerowaniu sił wszyscy uczestnicy wyjazdu wzięli udział w grze terenowej, tzw. podchodach. Uczniowie i opiekunowie zostali podzieleni na dwie drużyny. Pierwsza z nich wyruszyła dwadzieścia minut wcześniej zostawiając znaki i zagadki dla drugiej, która po ich rozwiązaniu musiała znaleźć pierwszą. Poszukiwania zakończyły się sukcesem. Wieczorem, po odpoczynku wszyscy udali się na ognisko połączone z dyskoteką, co sprawiło im wiele radości.

            Wtorkowy dzień rozpoczął się od śniadania. Do godziny jedenastej wycieczkowicze mieli czas wolny wykorzystując go w dowolny sposób. Następnie po przebraniu się w odpowiednie stroje wyruszyli na kajaki. Nad wodą spędzili około dwie godziny, po czym udali się na obiad, żeby uzupełnić brakujące kalorie. Zaraz po posiłku i zabraniu najpotrzebniejszych rzeczy wyjechali do Chojnic na zakupy – musieli zaopatrzyć się na resztę pobytu w Okoninach. Wracając do ośrodka uczestnicy wyjazdu zajechali na pole paintballowe. Na miejscu przebrali się w kombinezony, założyli maski i rękawiczki dla  własnego bezpieczeństwa. Następnie, po wyjaśnieniu przez sędziego zasad panujących podczas gry wszyscy zaczęli wspólną zabawę - podzieleni na dwie drużyny podjęli grę o flagę, po której zakończeniu zmęczeni, ale szczęśliwi wsiedli do busa i udali się w drogę powrotną do miejsca zakwaterowania. Po dotarciu do celu wycieczkowicze poszli na kolację, a po posiłku  udali się do domków, aby wypocząć. Ci z nadmiarem energii korzystali z dostępnych kortów i boisk, niektórzy zaś spacerowali nad brzegiem jeziora. O godzinie 2200 nastała wcześniej ustalona godzina ciszy nocnej – wychowawca, pan Damian Szcześniewski sprawdził obecność i życzył dobrej nocy.

Środa, kolejny dzień Zielonej Szkoły upłynął bardzo szybko, gdyż atrakcji było bez liku. Czas wolny spędzano na kajakach, rowerach wodnych, grze w siatkówkę, piłkę nożną, badmintona i tenisa. Wieczorem odbyło się spotkanie uczniów z opiekunami, podczas którego przeprowadzone były rozmowy na temat narkotyków i alkoholu mające na celu przeciwdziałaniu uzależnianiu się młodych osób od różnego rodzaju używek.

W czwartek, po śniadaniu uczniowie i nauczyciele wyjechali do Szymbarka. Tam też odwiedzili Centrum Edukacji i Promocji Regionu. Zwiedzili Dom do góry nogami, budynek postawiony na dachu symbolizujący minione czasy Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Pobyt w tym niezwykłym miejscu na pewno na długo zapadnie wszystkim w pamięć. Była to najlepsza lekcja historii. Uczniowie i nauczyciele poznali kulturę i tradycję kaszubską, zobaczyli  najdłuższą deskę świata, Dom Sybiraka, a także Kaszubski Świat Bajek. W Szymbarku na uczestników wyjazdu czekał obiad, a po powrocie do miejsca zakwaterowania i odpoczynku smaczna kolacja.

W piątek, po śniadaniu i wykwaterowaniu z Czterech Kortów uczniowie i pracownicy Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu wyruszyli w podróż powrotną do Raciąża, która przebiegła bez żadnych zakłóceń. Około godziny 1500 wszyscy wrócili na teren szkoły.

Wyjazd zorganizowany został z inicjatywy wychowawcy klasy pierwszej, pana Damiana Szcześniewskiego, przy współpracy z dyrektorem, panem Andrzejem Nizielskim, nauczycielką języka angielskiego, panią Urszulą Skierkowską oraz informatykiem, panem Damianem Wierzchowskim.

 

Szczególne podziękowania należą się przedsiębiorstwom i jednostkom, którzy wsparli finansowo nasz wyjazd. Gdyby nie ich dobra wola i serce wycieczka nie odbyłaby się. Dziękujemy:

Państwu Wiśniewskim, właścicielom rzeźni w Raciążu,

Panu Jarosławowi Pietrzakowi, prezesowi Banku Spółdzielczego w Drobinie,

 Gminie Raciąż oraz Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej, 

Gminie Miastu Raciąż oraz Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej.

 

 

 

 Więcej zdjęć w galerii

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

studniowka2012_135.jpg

Copyright © 2019 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.