Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu na Szlaku Wielkiej Wojny

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

 

22 kwietnia 2017 roku uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu: Agata Zglinicka, Dominika Maron, Angelika Sikorska i Dawid Gawin wraz z opiekunem, nauczycielem matematyki, panem Damianem Szcześniewskim wzięli udział w trzecim Rajdzie Historycznym Szlakiem Wielkiej Wojny zorganizowanym przez Grupę Motocyklową Raciąż.

Uczestnicy imprezy mogli przeżyć niezapomnianą przygodę, poznając miejsca związane z II wojną światową, a jednocześnie poprawić swoją kondycję fizyczną i poczuć się jak prawdziwi kolarze przemierzając wyznaczoną trasę na rowerach. Z powodu niekorzystnych warunków pogodowych była ona w tym roku skrócona i wiodła z Raciąża poprzez Strożęcin do Gralewo. 

 

Podczas rajdu grupa ze Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu  rywalizowała z innymi szkołami:  Zespołem Szkół w Raciążu, Zespołem Szkół w Krajkowie, Zespołem Szkół w Koziebrodach oraz Zespołem Szkół w Starym Gralewie.

Startując spod budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Raciążu cykliści dotarli do Strzelnicy w Strożęcinie. Poszczególne drużyny próbowały swoich sił w różnych konkurencjach. Uczniowie strzelali z karabinku sportowego oraz pokonywali tor przeszkód (chodzili po skrzynkach, biegali z karabinem, przenosili rannego na noszach, rzucali granatem, turlali beczkę). Szukali także metalu za pomocą wykrywacza metalu.  

Meta znajdowała się na boisku Zespołu Szkół w Starym Gralewie. Uczniowie obejrzeli wystawę dawnej broni, śpiewali patriotyczne piosenki oraz uczyli się udzielania pierwszej pomocy (teoria i praktyka). Dla strudzonych ,,Rajdowców" przygotowano także smaczny posiłek w postaci pysznej grochówki.  

 

Pierwsze miejsce w rajdzie historycznym zajęła drużyna z Miejskiego Zespołu Szkół w Raciążu, drugie z Zespołu Szkół w Krajkowie, a trzecie z Zespołu Szkół w Starym Gralewie. Każdy z zespołów biorących udział w rajdzie otrzymał dyplom, a poszczególni uczestnicy pamiątki – wojskowe szelki. Wszystkie zamierzenia z pewnością zostały osiągnięte, a przeżycia i wiedza, którą zdobyli uczniowie, na pewno na zawsze pozostaną w ich pamięci.

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

rozpoczecie2011-25.jpg

Copyright © 2019 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.