Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - IX Subregionalne Targi Edukacji i Pracy w Ciechanowie z udziałem uczniów i słuchaczy Zespołu Szkół STO w Raciążu

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

 

11 kwietnia 2017 roku uczennice Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu: Dominika Maron, Patrycja Kwasiborska i Agata Zglinicka wraz z nauczycielem podstaw przedsiębiorczości, panem Łukaszem Palmowskim uczestniczyli w IX Subregionalnych Targach Edukacji i Pracy zorganizowanych w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji  w Ciechanowie. Publiczną Szkołę Policealną w Raciążu reprezentowała Olga Szcześniak uczęszczająca na kierunek technik usług kosmetycznych.

Celem wydarzenia było wsparcie młodzieży w planowaniu kształcenia i rozwoju kariery zawodowej oraz przedstawienie możliwości zatrudnienia w subregionie ciechanowskim. Nasi uczniowie mieli niepowtarzalną okazję do skorzystania z usług placówek zajmujących się poradnictwem zawodowym. Mogli wybrać ścieżkę dalszej edukacji, którą będą podążać w przyszłości oraz interesujący zawód, którego wykonywanie przyniesie im satysfakcję i korzyści finansowe. Z przyjemnością zapoznawali się również z ofertami kształcenia proponowanymi przez uczelnie wyższe.

 

Udział w IX Targach Pracy i Edukacji był świetną okazją do promocji Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu w lokalnym środowisku. Szkolne stoisko przykuwało uwagę przechodniów. Z daleka widoczny był wielki baner z proponowanymi przez szkołę przyszłościowymi kierunkami kształcenia. Agata Zglinicka tak oto opisuje minione wydarzenie:

Dominika i Patrycja zajmowały się stroną informacyjną, rozdawały ulotki, odpowiadały na zadawane pytania oraz zachęcały do podjęcia nauki w naszej szkole. Ja z Olgą zajmowałyśmy się częścią praktyczną - wykonywałyśmy zabiegi kosmetyczne na dłoniach oraz manicure hybrydowy. Na targi przybyło wielu przedstawicieli szkół ze swoją ofertą. Każda z nich była na swój sposób interesująca. Nasza szkoła wyróżniała się ilością i różnorodnością proponowanych kierunków kształcenia. Twierdziły tak osoby, które dotarły do naszego stoiska. Zainteresowanie naszym punktem informacyjnym było bardzo duże, prawdopodobnie ze względu na wykonywane przez nas profesjonalne zabiegi kosmetyczne oraz dogodną lokalizację naszego stanowiska. Myślę, że udział w targach sprawi, że zainteresowanie naszą szkołą znacznie wzrośnie.  

 

 

Inicjatorem i organizatorem wyjazdu był nauczyciel podstaw przedsiębiorczości, pan Łukasz Palmowski, przy wsparciu dyrektora szkoły, pana Andrzeja Nizielskiego,

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

turniej_raciaz27.jpg

Copyright © 2019 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.