Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Dzień Otwarty w Zespole Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Raciążu

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

W Dzień Wagarowicza, 21 marca 2017 roku w Zespole Szkół STO w Raciążu zorganizowano Dzień Otwarty dla gimnazjalistów z okolicznych szkół. Zgodnie z tradycją był to dzień wolny od zajęć dydaktycznych, a licealiści oraz goście - uczniowie z Gralewa, Koziebród, Glinojecka, Uniecka i Raciąża spotkali się na wspólnej imprezie.

Przed wejściem do szkoły rozstawiono przyciągającą uwagę uczniów tablicę, na której zamieszczono informacje na temat przewidzianych w programie atrakcji wraz z numerami sal, do których należy się udać.

                                       

Przybyłych gimnazjalistów witali licealiści: Anastasiya Bakhmativich, Marta Tyska, Ola Kowalska, Konrad Kupniewski, Krzysiek Kowalski, Ania Kolczyńska, Patrycja Kwasiborska, Paula Domańska i Martyna Sadecka oprowadzając ich po szkole, tak aby czuli się w niej dobrze i bezpiecznie.

W punkcie informacyjnym, pan Marcin Ciarkowski i towarzyszące mu uczennice: Dominika Gawrońska i Paulina Kamińska opowiadali przybyłym gościom o funkcjonowaniu liceum oraz miłej atmosferze panującej w placówce oświatowej. Rozdawali także ulotki, zachęcając ich do nauki w liceum.

 

                                                           

Dzień Otwarty był także doskonałą okazją do prezentacji ciekawej oferty kształcenia Publicznej Szkoły Policealnej działającej w ramach Zespołu Szkół STO w Raciążu. Do rozpoczęcia nauki, po ukończeniu liceum zachęcał rozstawiony w klasie banner. Chętni mogli obejrzeć także film promujący Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Raciążu nagrany i zmontowany dzięki współpracy uczniów, nauczycieli i dyrekcji.

 

                                               

 

Dla fanów piłki nożnej zaplanowano wirtualny Turniej Fifa, pod kierunkiem nauczyciela matematyki, pana Damiana Szcześniewskiego.

                                            

Osoby chętne sprawdzeniem swojej wiedzy z języka polskiego, angielskiego, matematyki i geografii brały udział w konkursie Omnibus odpowiadając na wylosowane z kuli pytania. Nad jego prawidłowym przebiegiem czuwała nauczycielka historii, pani Jolanta Wiśniewska oraz uczniowie z klasy pierwszej: Agata Zglinicka i Dawid Gawin. Dla zwycięzców przygotowano nagrody w postaci książek Bolesława Prusa pt..Lalka’’.

                                            

 

Dziewczyny z przyjemnością uczestniczyły w pokazie profesjonalnego makijażu wykonywanego przez absolwentkę Publicznej Szkoły Policealnej w Raciążu, panią Angelikę Turowską, która w tym roku ukończyła kierunek technik usług kosmetycznych stając się specjalistką w swojej dziedzinie. Z niepowtarzalnej okazji, aby ,,zrobić się na bóstwo’’ chętnie korzystały gimnazjalistki oraz licealistki z naszej szkoły.

                                                           

W pracowni medycznej, nauczyciel podstaw przedsiębiorczości, pan Łukasz Palmowski zorganizował pokaz pierwszej pomocy, tak aby młodzi ludzie mogli nauczyć się w praktyce, jak pomagać osobom poszkodowanym w wypadkach. Wspierały go uczennice: Julia Radomska i Natalia Jędrzejewska.

                                            

 

 

Gimnazjaliści mieli możliwość porozmawiania z wicedyrektorem, panem Włodzimierzem Kosiorkiem na temat korzyści wynikających z rozpoczęcia nauki w liceum dla młodzieży, co z pewnością pomoże im podjąć decyzję dotyczącą dalszej edukacji. Kilku z nich, już tego samego dnia postanowiło zapisać się do liceum z uwagi na ograniczony limit miejsc.

Uczniowie chętnie zwiedzali wyremontowaną szkołę, podziwiając dostosowane do standardów XXI wieku pracownie komputerowe oraz sale lekcyjne zaopatrzone w tablice interaktywne, projektory multimedialne i wizualizery. W wyposażonej w nowoczesny sprzęt siłowni mogli zadbać o kondycję fizyczną. Nad ich bezpieczeństwem czuwał, pan Damian Wierzchowski wraz z uczniami: Jakubem Orpychem, Maciejem Karwowskim i Piotrem Rogowskim.

Prócz strawy dla ducha było także coś dla ciała. W pracowni językowej w strefie cateringu, przy okrągłym stole zasiadali licealiści, gimnazjaliści i nauczyciele, aby posilić się specjalnie dla nich przygotowaną, gorącą grochówką, skosztować pysznych sałatek oraz ciasta. Spragnieni mogli napić się kawy lub herbaty. Podczas obsługiwania gości niezwykle pomocne były uczennice: Dominika Maron, Angelika Sikorska i Aleksandra Obrębska, które pracowały pod kierunkiem nauczycielki, pani Jolanty Wiśniewskiej.

                                                    

W czasie Dnia Otwartego gimnazjaliści zwiedzili szkołę, poznając jej zaplecze dydaktyczne i lokalowe. W ramach potrzeb rozmawiali również z nauczycielami i dyrekcją na temat swoich oczekiwań i obaw związanych z dalszym kształceniem, dzieląc się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami. Dodatkową atrakcją była możliwość zawarcia nowych znajomości, zapoznania się z ofertą edukacyjną liceum oraz zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć z kolegami ze szkolnej ławy. W miły nastrój wprowadzała wszystkich również muzyka. Za oprawę muzyczną imprezy odpowiedzialny był nauczyciel matematyki, pan Damian Szcześniewski. Pamiątkowe zdjęcia gimnazjalistom, licealistom i nauczycielom wykonywała nauczycielka, pani Urszula Skierkowską wraz uczennicą z klasy II Pauliną Sierbistą, która pasjonuje się fotografią.

Wszyscy uczniowie wracali do domów w radosnych nastrojach. Sądząc po wyrażanych przez nich pozytywnych opiniach impreza bardzo przypadła im do gustu, mogli oni się zrelaksować, zabawić w towarzystwie kolegów ze szkolnej ławy oraz zawrzeć nowe znajomości.

W organizacji wydarzenia pomagali uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego, którzy pod okiem nauczycieli i pracowników administracyjnych: pana Łukasza Palmowskiego, pana Damian Szcześniewskiego, pani Jolanty Wiśniewskiej, pana Marcina Ciarkowskiego i pana Damiana Wierzchowskiego przygotowali poszczególne stanowiska.

Dzień Otwarty zorganizowano z inicjatywy dyrektora, pana Andrzeja Nizielskiego, przy współpracy z opiekunem samorządu uczniowskiego, panią Urszulą Skierkowską.

Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom i uczniom Społecznego Liceum Ogólnokształcącego za przygotowanie Dnia Otwartego w naszej szkole. Szczególne wyrazy uznania kierujemy także w stronę przybyłych gości, którzy odwiedzili naszą placówkę edukacyjną. Mamy nadzieję, że wielu z nich rozpocznie u nas naukę w roku szkolnym 2017/2018.

 

 

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

turniej_dziewczat_2012_50.jpg

Copyright © 2018 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.