Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Delegacja z naszej szkoły uczestnikiem VIII Festynu Rodzinnego ,,Pożegnanie lata?? w Kraszewie ? Czubakach

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

3 września 2016 roku w Centrum Medycznym Grupa Zdrowie w Kraszewie - Czubakach odbył się VIII Festyn Rodzinny ,,Pożegnanie lata?? zorganizowany przez Grupę Zdrowie i Fundację Odzyskać Radość. Celem imprezy było sprawienie radości podopiecznym zakładu opiekuńczo ? leczniczego, będącego jedyną w powiecie płońskim i jedną z największych w kraju placówką medyczną zapewniającą kompleksową, całodobową opiekę osobom chorym psychicznie i fizycznie, które ze względu na swoją niepełnosprawność i konieczność przebywania pod stała kontrolą zespołu specjalistów nie mogą powrócić do własnych domów.

 Lekarze, pielęgniarki i opiekunowie medyczni każdego dnia zapewniają im niezbędną pomoc i wsparcie ? bez których nie mogliby oni normalnie funkcjonować. Fundacja Odzyskać Radość działająca od2009 roku umożliwia edukację i rehabilitację porzuconym, niepełnosprawnym dzieciom przebywającym na oddziale dziecięcym, poszukując dla nich domu, gdzie będą otoczone miłością, a kochający rodzice nie szczędząc środków finansowych stworzą im idealne warunki do właściwego rozwoju. Od 1 września 2016 roku podopieczni fundacji mogą uczęszczać do Szkoły Podstawowej Specjalnej ,,Odzyskać Radość??, która ma swoją siedzibę w Śmiłowie.

 

Niestety, nie wszystkim maluchom udaje się znaleźć nowy dom. Jest to bardzo smutne, jednak prawdziwe. Niektóre z nich, ze względu na posiadane deformacje i upośledzenia do śmierci będą musiały przebywać w zakładzie opiekuńczym, a środków na ich leczenie i rehabilitację wciąż brakuje. Tym trudniejsze zadanie stoi przed pracownikami Fundacji Odzyskać Radość. Starają się oni walczyć o każdą złotówkę, która jest w tym przypadku na wagę złota, poszukując sponsorów, darczyńców, ludzi dobrej woli o wrażliwej duszy, którym leży na sercu los dzieci, które nie ze swojej winy znalazły się w trudnej sytuacji. To dzięki ogromnemu, finansowemu wsparciu dobroczyńców mogą się one rozwijać i żyć w godnych warunkach.

Pracowników Zakładu Opiekuńczo ? Leczniczego w Kraszewie ? Czubakach, mimo że ich praca nie należy do łatwych, cechuje empatyczny stosunek do podopiecznych. Wiedzą oni, że każdy człowiek, niezależnie od jego stanu zdrowia, kondycji fizycznej i psychicznej zasługuje na szacunek i troskę.

Z Centrum Medycznym Grupa Zdrowie od kilku lat współpracuje nasza szkoła. Jest to inicjatywa dyrektora, pana Andrzeja Nizielskiego. W Publicznej Szkole Policealnej wchodzącej w skład Zespołu Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Raciążu kształcimy przyszły personel medyczny: opiekunów medycznych, opiekunki dziecięce oraz terapeutów zajęciowych, którzy uzyskując gruntowne przygotowanie teoretyczne i praktyczne, bez trudu zdają egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe. Osiągając bardzo wysokie, godne pozazdroszczenia wyniki kształcenia z łatwością znajdują pracę w zlokalizowanym w Kraszewie - Czubakach zakładzie opiekuńczym.

            Festyn dla podopiecznych, ich rodzin oraz pracowników ZOL- u od kilku lat przyciąga tłumy osób, wspólnie bawiących się z dyrekcją zakładu, pracownikami oraz zaproszonymi gośćmi. W tym roku wśród nich znalazł się także poseł Rzeczpospolitej Polskiej, pan Piotr Zgorzelski, który oprócz innych ważnych osobistości, burmistrza Raciąża, pana Mariusza Godlewskiego, wiceburmistrza, pana Pawła Rybki oraz pani skarbik Małgorzaty Karwowskiej wziął udział w tym niezwykłym wydarzeniu.

Festyn rodzinny rozpoczął się o godz.13.00. Poprowadzili go Maciej Romański i Marcin Kucio. Po uroczystym powitaniu gości przez dra Arkadiusza Chmielińskiego, właściciela i założyciela Centrum Medycznego Grupa Zdrowie  i panią kierownik Katarzynę Stępińską przyszła pora na cześć artystyczną. Rozpoczęła się ona piosenką ?Niech żyją wakacje? wykonaną przez dzieci. Następnie po prezentacji Fundacji Odzyskać Radość, podopieczni i wolontariusze wspólnie wykonali układ taneczny do utworu ?Taniec Mai?.

 

Ważnym punktem programu były podziękowania dla darczyńców i wręczenie statuetek przez wiceprezesa Zarządu Fundacji Odzyskać Radość, panią Grażynę Małgorzatę Chmielińską Wśród obdarowanych nie zabrakło także dyrektora, pana Andrzeja Nizielskiego, który systematycznie podtrzymuje i zacieśnia więzi ze wspomnianą wcześniej, największą w województwie mazowieckim i jedną z największych w Polsce placówką medyczną. 

Odznaczony został również kierownik szkolenia praktycznego i opiekun wolontariatu pan Łukasz Palmowski, który wraz z dyrekcją Publicznej Szkoły Policealnej w Raciążu ściśle współpracuje z zakładem opiekuńczo ? leczniczym w Kraszewie ? Czubakach, zapewniając wsparcie w postaci wolontariuszy. Jest to bardzo duże wyróżnienie dla naszej placówki oświatowej i mamy nadzieję na dalszą, równie owocną współpracę.

Podczas festynu podopieczni Centrum Medycznego Grupa Zdrowie prezentowali swoje ukryte talenty. W programie imprezy zaplanowano występy artystyczne, tańce dzieci i opiekunów oraz gry i zabawy dla całej rodziny. Artyści zaprezentowali publiczności nową piosenkę Fundacji Odzyskać Radość, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Bogurzynie ?Piosenkę wakacyjną??, mieszkańcy oddziału ogólnego piosenkę ?Chałupy?, a oddziału psychiatrycznego piosenkę zespołu Skaner ?Lato w Kołobrzegu?, kabaret oraz piosenkę Formacji Nieżywych Schabuff ?Lato?. Dużym zainteresowaniem cieszył się występ Patrycji Malinowskiej, która wykonała znany utwór Anny Jantar ?Wspomnienie lata?. Uczestnicy festynu bawili się przy dźwiękach zespołu MADEERS oraz brali udział w karaoke. Mogli zakupić prace wykonane przez podopiecznych ośrodka na kiermaszu rękodzieła artystycznego, obejrzeć wystawę prac plastycznych pacjentów z oddziału psychiatrycznego, skosztować smacznych owoców, pączków i kiełbasek z grilla. Dzieci z przyjemnością zajadały lody, watę cukrową i popcorn. Wiele radości sprawiały im także balony, rozdawane przez uczennicę klasy III Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu, Natalię Gawrońska i Roberta Branickiego, fizjoterapeutę z ZOL ?u, którzy zabawiali dzieci przebrani za klaunów. W trakcie festynu odbyła się zbiórka pieniędzy, które przeznaczone zostaną na pomoc da maluchów z Fundacji Odzyskać Radość.

Nasze licealistki: Natalia Gawrońska, Alicja Brudzińska i Julia Radomska zafascynowane ideą wolontariatu, pomagały w organizacji festynu. Malując twarze wyjątkowym dzieciom sprawiały im ogromną przyjemność, co widać było na ich rozpromienionych twarzach.

            Udział w tegorocznym festynie, wydarzeniu niezwykłym, którego celem było zwrócenie uwagi społeczności lokalnej na potrzeby i problemy osób niepełnosprawnych stanowił również doskonałą okazję do prezentacji nowej, interesującej oferty kształcenia Publicznej Szkoły Policealnej wchodzącej w skład Zespołu Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Raciążu. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie. 

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

piknik_koziebrody_24.05.2012 067.jpg

Copyright © 2019 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.