Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Wyjazd licealistów SLO STO w Raciążu na żuromińskie Targi Pracy

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

7 kwietnia 2016 roku uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu: Alicja Brudzińska, Julia Radomska, Agata Kowalska, Krystian Wiśniewski i Maciej Karwowski wraz z opiekunami, panem Łukaszem Palmowskim i panią Hanną Szałkowską wybrali się do Żuromina na coroczne Targi Pracy i Edukacji, skierowane do osób bezrobotnych, myślących o przekwalifikowaniu się oraz uczniów zastanawiających się, z jakim zawodem związać swoją przyszłość. Towarzyszyły im słuchaczki Publicznej Szkoły Policealnej w Raciążu: Angelika Turowska i Ewelina Falacińska ? kształcące się na kierunku technik usług kosmetycznych otwartym w naszej szkole z początkiem 2015 roku.

            Uczestnictwo naszego liceum w tego rodzaju wydarzeniu było niezapomnianym przeżyciem i okazją do zdobycia cennej i potrzebnej wiedzy. W targach brali udział przedstawiciele władz samorządowych, firm, uczeni wyższych, szkół średnich oraz pracodawcy z powiatu żuromińskiego. Zainteresowani uczniowie mieli niepowtarzalną okazję porozmawiać z potencjalnymi pracodawcami, dowiedzieć się, na jakich specjalistów jest aktualnie największe zapotrzebowanie oraz jakimi umiejętnościami i kompetencjami powinni się oni odznaczać. Pracodawcy chętnie odpowiadali na zadawane im pytania dotyczące możliwości pozyskiwania środków na otwarcie własnego biznesu i specyfiki pracy w danej branży, co z pewnością pomoże licealistom podjąć trafną decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki zawodowej.

 

 

            Licealiści zrozumieli, że wybór przyszłego zawodu nie jest rzeczą łatwą i wymaga zastanowienia. Wyjazd na Targi Pracy zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Żurominie oraz Powiatowy Urząd Pracy  w Żurominie wiązał się z wieloma korzyściami nie tylko dla uczniów i słuchaczy, lecz także dla całej szkoły, gdyż mieliśmy szansę zaprezentować się, jako nowoczesna placówka oświatowa, świadcząca usługi edukacyjne dla lokalnej społeczności i oferująca nowe przyszłościowe kierunki kształcenia zgodnie z zapotrzebowaniem rynku pracy. Organizatorem wyjazdu był nauczyciel podstaw przedsiębiorczości, pan Łukasz Palmowski, przy współpracy z dyrektorem szkoły, panem Andrzejem Nizielskim. 

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

slowacja254.jpg

Copyright © 2018 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.