Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Święta wielkanocne w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

Wielkanoc to najważniejsze święta dla każdego katolika, obchodzone w niedzielę po pierwszej wiosennej pełni księżyca, łączące w sobie wątki i symbole różnych epok i kultur - pogańskie, antyczne i chrześcijańskie. Z niecierpliwością oczekujemy zmartwychwstania Syna Bożego, Jezusa Chrystusa, który poprzez swoją mękę i śmierć na krzyżu odkupił nasze grzechy, wybawił nas od złego i zapewnił życie wieczne w chwale Bożej. Wielkanoc wieńczy okres Wielkiego Postu i poprzedzający ją Wielki Tydzień. Do najczęściej praktykowanych religijnych zwyczajów wielkopostnych zaliczamy: spowiedź wielkanocną, uczestnictwo w obrzędzie posypywania głowy popiołem w Środę Popielcową oraz kościelne obchody Triduum Paschalnego. Święta wielkanocne są czasem radości, wielu z nas kojarzą się z kolorowymi pisankami, mnóstwem pysznego jedzenia, śmigusem dyngusem, święceniem pokarmów, zdobieniem jajek (pisanek i kraszanek), pogrzebem żuru, topieniem Judasza, wieszaniem śledzia, a także wieloma innymi przyjemnymi rzeczami, dzięki którym świąteczne dni są bardziej barwne i radosne.

 

            Wielkanoc to dla większości Polaków  przede wszystkim święta rodzinne.  Z uwagi na to, że w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu ogromną wagę przykłada się do pielęgnowania wszelkich tradycji, dbając o to, by nie zaginęły i były przekazywane następnym pokoleniom, dwudziestego trzeciego marca, w ostatni dzień zajęć dydaktycznych, uczniowie klas licealnych podzielili się z wychowawcami, nauczycielami i dyrekcją jajkiem -stanowiącym symbol życia i odrodzenia oraz złożyli sobie życzenia. Na suto zastawionym stole nie zabrakło, także innych wielkanocnych potraw. Korzystając z okazji, okolicznościowe przemówienie wygłosił dyrektor, pan Andrzej Nizielski, życząc swoim wychowankom ciepłych, rodzinnych świąt, przypominając jednocześnie, że każdy ich sukces, edukacyjny czy też sportowy, jest ogromną satysfakcją dla szkoły. Uczniowie odczytali również listy z życzeniami od senatora Rzeczypospolitej Polskiej, burmistrza Płońska oraz samorządu powiatu płońskiego.

 

            Wszystkim uczestnikom spotkania udzielił się miły, świąteczny nastrój i w dobrych humorach rozeszli się do domów, aby tam wraz z najbliższymi przygotowywać się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. 

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

dzien-papieski 010.jpg

Copyright © 2018 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.