Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Dni Otwarte 2016 w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

Kończąc naukę w gimnazjum większość uczniów zastanawia się z jaką szkołą związać swoją przyszłość. W toku codziennej edukacji zdobywamy cenne wykształcenie, potrzebną wiedzę i umiejętności, których posiadanie pomaga nam w znalezieniu satysfakcjonującej i dobrze płatnej pracy. Chcąc ułatwić gimnazjalistom podjęcie tak trudnej, wiążącej się z wieloma późniejszymi konsekwencjami decyzji, dyrekcja Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu zorganizowała Dni Otwarte.

Dwudziestego pierwszego marca w Dzień Wagarowicza uczniowie z Raciąża i okolicznych miejscowości: Glinojecka, Uniecka, Siemiątkowa, Koziebród, Baboszewa, Krajkowa i Drobina tłumnie przybyli do naszej szkoły. Na wstępie, dyrektor powitał wszystkich zgromadzonych ? gimnazjalistów i opiekunów, zachęcając ich do przyjemnego spędzania czasu wolnego, korzystania z przewidzianych dla nich atrakcji, oglądania bazy dydaktycznej: klas, siłowni oraz rozmowy z nauczycielami i dzielenia się wrażeniami.

W programie imprezy przewidziano wirtualny Turniej Fifa, pod kierunkiem nauczyciela matematyki, pana Damiana Szcześniewskiego, rozgrywany w systemie grupowym ? każdy z każdym. Po wylosowaniu zespołów, spośród uczestników Mistrzostw Europy we Francji 2016, poszczególne pary zasiadały przed monitorami komputerów, dokładając wszelkich starań, aby pokonać rywala i odnieść zwycięstwo. Rozgrywki zakończyły się wygraną Francji (Tomasz Ptasik i Wiktor Wiśniewski), która w finale pokonała Belgię (Adrian Falkiewicz i Bartłomiej Podlewski). Trzecie miejsce wywalczyła Irlandia (Mateusz Staniszewski i Damian Szcześniewski). Zdobywcy podium otrzymali pamiątkowe dyplomy.

 

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz profesjonalnego makijażu, wykonywanego przez zawodową kosmetyczkę firmy Mary Kay w pracowni zajęć praktycznych, gdzie na co dzień kształcą się słuchaczki szkoły policealnej uczęszczające na kierunek technik usług kosmetycznych. Z niepowtarzalnej okazji, aby ,,zrobić się na bóstwo?? chętnie korzystały gimnazjalistki oraz licealistki z naszej szkoły, które mogły także bezpłatnie pomalować sobie paznokcie. Poprawić swoją urodę zdecydował się też jeden chłopiec, z przyjemnością poddając się zabiegowi upiększającemu na twarz. Świadczy to o tym, że nie tylko kobiety, lecz również mężczyźni chcą być w dzisiejszych czasach piękni i podobać się płci przeciwnej.

Goście z przyjemnością zwiedzali wyremontowaną szkołę, podziwiając dostosowane do standardów XXI wieku pracownie komputerowe oraz sale lekcyjne zaopatrzone w tablice interaktywne, projektory multimedialne i wizualizery. W wyposażonej w nowoczesny sprzęt siłowni mogli zadbać o kondycję fizyczną. Dużą radość sprawiła im także gra w piłkarzyki w zespołach mieszanych, składających się z dziewcząt, chłopców i pracowników szkoły. W oficjalnych rozgrywkach zwyciężyli uczniowie: Marcin Osmański i Paweł Wernik, pokonując dzielnie walczące dziewczyny: Martynę Kłosiewską i Monikę Rogowską. Trzecie miejsce przypadło licealistom z klasy drugiej: Kamilowi Puszczowi i Mateuszowi Grudzickiemu.

Osoby których pasją jest czytanie, żartobliwie nazywane przez innych ,,molami książkowymi?? mogły obejrzeć wystawę przygotowaną przez nauczycielkę języka polskiego, panią Aleksandrę Maludy oraz porozmawiać o swoich zainteresowaniach literackich, wymieniając się spostrzeżeniami na temat ostatnio czytanych dzieł. Była to niewątpliwie doskonała okazja do propagowania idei czytelnictwa i uświadomienia młodym ludziom, jak wielką wartość ma książka ? nie tylko ta zamieszczana w Internecie, w wersji elektronicznej, lecz także tradycyjna, papierowa, którą można dotknąć i podarować na wieczną pamiątkę.

Prócz strawy dla ducha było także coś dla ciała - dla  nauczycieli, licealistów i zaproszonych gości, gimnazjalistów z opiekunami, przygotowany był smaczny poczęstunek. W ,,bufecie? mogli oni zregenerować siły, próbując domowej grochówki, sałatek oraz pysznych ciast (karpatki, szarlotki, sernika) przygotowanych dzięki zaangażowaniu uczniów i rodziców. Nad rozdawaniem posiłków czuwała wychowawczyni klasy pierwszej, pani Jolanta Wiśniewska ? nauczycielka historii.

Tegoroczne Dni Otwarte to z pewnością dzieńpełen wrażeń, który na długo pozostanie wszystkim w pamięci. Sądząc po uśmiechach widocznych na twarzach uczniów impreza bardzo przypadła im do gustu, mogli oni się zrelaksować, zabawić w towarzystwie kolegów ze szkolnej ławy oraz zawrzeć nowe znajomości. O tym, że integracja udała się świadczy fakt, że zarówno licealiści z naszej szkoły, jak i gimnazjaliści, jeszcze po oficjalnym zakończeniu imprezy, pozostali w pracowni informatycznej, gdzie wspólnie z nowo poznanymi osobami grali na komputerach w bardzo przez nich lubiane ,,strzelanki??. Jak wynika z wypowiedzi gimnazjalistów plusem naszej szkoły jest miła atmosfera, a przede wszystkim życzliwość nauczycieli i ich ,,otwartość na młodzież??. Na korzyść placówki przemawia także doskonałe wyposażenie sal lekcyjnych oraz profesjonalna siłownia.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom administracyjnym, nauczycielom oraz uczniom za pomoc w organizacji Dni Otwartych w naszej szkole. Szczególne wyrazy uznania kierujemy w stronę rodziców, którzy zechcieli poświęcić swój cenny czas, aby impreza doszła do skutku.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

slowacja271.jpg

Copyright © 2018 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.