Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - ,,Kobieta jest najdoskonalszym spośród stworzeń, istotą przejściową między człowiekiem, a aniołem? ? Dzień Kobiet w SLO dla młodzieży

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

Ósmy marca to bardzo ważna data. Niemal na całym świecie obchodzimy Dzień Kobiet, święto, którego korzenie sięgają starożytnego Rzymu, gdzie w pierwszym tygodniu marca obchodzone były uroczyście Matronalia, święto związane z początkiem nowego roku, macierzyństwem i płodnością, podczas którego mężowie obdarowywali swoje żony prezentami i spełniali ich życzenia. Zostało ustanowione oficjalnie w 1909 roku przez Socjalistyczną Partię Ameryki po zamieszkach i strajkach w Nowym Jorku organizowanych przez pracownice. Z tej niezwykłej okazji wszystkim damom, matkom, żonom, przyjaciółkom wręczane są najprzeróżniejsze drobne  upominki, słodkości bądź kwiaty, przez co mężczyźni okazują im uznanie, dziękują za codzienne poświęcenie, trud wkładany w wychowywanie dzieci oraz pielęgnowanie domowego ogniska.

Ta piękna tradycja kultywowana jest także w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym. W tym roku panowie zatrudnieni w naszej szkole przeszli samych siebie i zaskoczyli wszystkich. Z ich inicjatywy nauczycielki, uczennice dwóch klas licealnych oraz pozostali pracownicy szkoły płci żeńskiej otrzymali czerwone goździki. Nie zabrakło pięknych, wzruszających życzeń oraz smacznych cukierków na osłodę. Gorsi nie byli także uczniowie, którzy z okazji święta wszystkich pań ofiarowali nauczycielkom i swoim koleżankom kwiaty.

 

 

Dzięki temu obdarowane damy mogły poczuć się naprawdę wyjątkowo. Była to wspaniała lekcja dla licealistów, którzy zrozumieli, jak należy właściwie traktować kobiety, które na co dzień, nie tylko od święta, zasługują na szacunek i troskę. 

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

mlawa19.jpg

Copyright © 2018 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.