Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - ,,Ze wszystkich sztuk najważniejszą jest film? ? II Maraton Filmowy w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

Nasza szkoła to miejsce tętniące życiem. Oprócz tradycyjnych zajęć dydaktycznych odbywają się tutaj imprezy okolicznościowe ułatwiające integrację i zawarcie nowych przyjaźni. W nocy z 29 na 30 stycznia 2016 roku w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Raciążu w godzinach od 19.30 do 5.00 odbył się II w historii szkoły Nocny Maraton Filmowy.

Pomysł spędzenia kilku godzin w gronie rówieśników bardzo spodobał się uczniom, którzy mimo rozpoczynających się ferii zimowych z ogromną przyjemnością wzięli udział w seansie filmowym, rezygnując z siedzenia we własnych domach przed ekranami komputerów. Organizatorka wydarzenia, pani Urszula Skierkowska, dołożyła wszelkich starań, żeby kilkugodzinne spotkanie było jak najbardziej udane, a uczniowie nie żałowali nieprzespanej nocy. W tym celu przygotowała kilka interesujących filmów, których wspólne oglądanie skończyło się żywiołową dyskusją.

 

Większość widzów była bardzo wytrwała. Dzielnie walcząc ze zmęczeniem i sennością, wytrzymała do końca projekcji. Ci najbardziej znużeni mogli spocząć na przyniesionych ze sobą materacach lub zdrzemnąć się w śpiworach ? z tej ostatniej opcji nikt jednak nie skorzystał, gdyż prezentowany repertuar filmowy był niezwykle wciągający.

Tegoroczny Maraton Filmowy okazał się wspaniałą imprezą. Udział w nim był nowym doświadczeniem dla pierwszoklasistów, którzy nigdy wcześniej nie uczestniczyli w tego typu wydarzeniu. Wielką atrakcją było dla nich to, że mogli spędzić czas w szkolnych murach w tak nietypowych okolicznościach, rozmawiając ze znajomymi na interesujące ich tematy.

 

W czasie pobytu w szkole uczniowie mieli zapewnione ciepłe napoje, przynieśli ze sobą także jedzenie. Niezwykła filmowa noc okazała się dla młodzieży świetną okazją do relaksu w doborowym towarzystwie. Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwała opiekunka samorządu uczniowskiego pani Urszula Skierkowska. Pomocą służył jej także nauczyciel podstaw przedsiębiorczości pan Łukasz Palmowski. 

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

turniej_wiosna_2012_07.jpg

Copyright © 2019 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.