Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - [ 23.03.2010r. ] Spotkanie z poezją rosyjską

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

23 marca 2010 roku w Zespole Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Raciążu miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Uczniowie klasy drugiej Społecznego Liceum Ogólnokształcącego przedstawili w języku rosyjskim program poetycki ??????? ??????? ??????? (Czitajem russkuju poezju).

Wiersze klasyków literatury rosyjskiej i poetów współczesnych, m.in. Aleksandra Puszkina, Michaiła Lermontowa, Bułata Okudżawy, Jewgienija Jewtuszenki, Iriny Zaletajewej zaprezentowali w oryginalnej wersji językowej uczniowie: Marlena Bogdańska, Ewelina Wiśniewska, Agnieszka Kalińska, Edyta Pydynowska, Krzysztof Lewicki, Mateusz Dureński. Wykonali też inscenizację popularnej bajki ludowej pt. ??????? (Riepka). W związku z obchodzonym jubileuszowym Rokiem Chopinowskim utwór ??????? ??????? (Słuszaja Szopena) zaprezentował nauczyciel i tłumacz przysięgły języka rosyjskiego Stefan Modrzejewski, pod kierunkiem którego uczniowie przygotowali program. Spotkanie z poezją prowadziły w języku rosyjskim: Ewelina Wiśniewska i Marlena Bogdańska, w roli tłumacza wystąpiła Agnieszka Kalińska.

 

Prezentacji wierszy słuchano z dużym zainteresowaniem, a każde wystąpienie było nagradzane oklaskami.

Właściwy nastrój tworzyła dekoracja. Kolorowy samowar, pięknie zdobione filiżanki i talerze, dzieła A.Puszkina na ciekawie nakrytym stole przyciągały uwagę nauczycieli i uczniów obecnych na spotkaniu.

Na zakończenie wszyscy zostali poczęstowani rosyjskimi cukierkami.

Za przygotowanie i przedstawienie programu serdecznie podziękował młodzieży i ich nauczycielowi dyrektor Zespołu Szkół STO Andrzej Nizielski. Powiedział m.in., że po raz pierwszy zorganizowano występ w jednym z języków obcych nauczanych w szkołach wchodzących w skład zespołu, w języku, którego uczniowie i słuchacze uczą się chętnie. Panu Stefanowi Modrzejewskiemu pogratulował wspaniałego pomysłu, uczniom pięknej interpretacji utworów poetyckich i życzył sukcesów w nauce języków, gdyż z ich znajomością jest łatwiej żyć we współczesnym świecie.

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

Turniej Zuromin21.jpg

Copyright © 2019 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.